O femeie de 36 de ani, din comuna Dofteana, a ajuns în stare gravă la spitalul din Onești, de unde a fost apoi transferată la Spitalul Județean de Urgență Bacău, după ce ar fi fost bătută de concubin, informează desteptarea.ro.
“Pacienta a ajuns în unitatea noastră în stare foarte gravă, a fost operată și se află sub supravegherea atentă a medicilor”, a declarat Mirela Romaneț, purtător de cuvânt la SJU Bacău, pentru sursa citată.
Din câte se pare femeia a fost bătută de iubit pe fondul geloziei, bărbatul lovind-o în mod repetat cu pumnii și picioarele, până a lăsat-o inconștientă, după care a sunat la 112.
Bărbatul a fost reținut, iar Tribunalul Bacău a emis pe numele său mandat de arestare pentru o perioadă de 30 de zile, pentru infracțiunea de tentativă de omor.