Prins cu PERMIS FALS de Anglia! Tânărul de 29 de ani s-a ales cu dosar penal

0
1158

La data de 20 iunie a.c., în jurul orei 03.00, un tânăr de 29 de ani, din comuna Parincea a fost depistat de poliţişti în timp ce conducea un autoturism, în municipiul Bacău, având asupra sa un permis de conducere, aparent eliberat de autoritățile din Marea Britanie.

Date fiind suspiciunile că permisul de conducere prezentat pentru control nu prezenta toate elementele de siguranţă, poliţiştii au procedat la verificarea acestuia în bazele de date, situaţie în care au constatat că persoana în cauză nu figurează ca fiind posesor de permis de conducere.

Având în vedere aceste aspecte, în cauză s-a întocmit dosar penal pentru conducere fără permis, fals material în înscrisuri oficiale şi uz de fals. (sursa: IPJ Bacău; foto: imagine ilustrativă)