ALEGERILE LOCALE 2020 s-au încheiat cu rezultate mai mult sau mai puțin scontate în județul Bacău. După centralizarea rezultatelor, majoritatea covârșitoare a primăriilor a fost câștigată de PSD și PNL. Doar la Ghimeș (primar UDMR), Izvorul Berheciului, Onești (primari PMP) și municipiul Bacău (unde s-a impus Lucian Viziteu, ce a candidat din partea Alianței PNL-USR-PLUS), Victoria nu a revenit unui candidat PSD ori PNL.  

Agăș – Doru Merlușcă (PSD)

Ardeoani – Victor Diaconu (PNL)

Asău  – Emilian Budacă (PSD)

Balcani – Vasile Luca (PSD)

Bârsănești – Gelu Botezatu (PSD)

Berești Bistrița – Ionel Alcaz (PSD)

Berești Tazlău – Dumitru Tulpan (PSD)

Berzunți – Ștefan Tifan (PSD)

Blăgești –  Laurențiu Munteanu (PSD)

Bogdănești – Nicolae Andrușcă (PSD)

Brusturoasa – Valeriu Atudorei (PSD)

Buciumi – Fănică Cozma (PSD)

Buhoci – Cristian Iștoc (PNL)

Căiuți – Gabriel Orândaru (PSD)

Cașin – Cosmin Curelea (PSD)

Cleja – Petru Iștoc (PNL)

Colonești – Valentin Mârzac (PSD)

Corbasca – Nicușor Pușcașu-Andone (PSD)

Coțofănești – Viorel Olariu (PSD)

Dămienești – Vasilică Răileanu (PSD)

Dealu Morii – Gabriel Savin (PSD)

Dofteana – Ioan Bujor (PSD)

Faraoani – Cristina Ciuraru (PSD)

Filipeni – Rodica Ambrosie (PSD)

Filipești – Petrică Lungu (PNL)

Găiceana – Florea Dănuț (PNL)

Gârleni – Eusebiu Tancău (PSD)

Ghimeș – Peter Olteanu (UMDR)

Gioseni – Bernadin Tamaș (PNL)

Glăvănești – Gheorghe Tilibașa (PNL)

Gura Văii – Silviu Tinei (PSD)

Helegiu – Ciprian Enea (PNL)

Hemeius – Constantin Sava (PNL)

Horgești – Luminița Temea (PSD)

Huruiești – Marian Zăbrăuțanu (PSD)

Itești – Călin Ciubotaru (PNL)

Izvorul Berheciului – Ionel Cristofor (PMP)

Letea Veche – Petre Dochiei (PSD)

Lipova – Costel Baciu (PSD)

Livezi – Sorin Ichim (PNL)

Luizi Călugăra – Leonard David (PNL)

Măgirești – Ionică Câdă (PNL)

Măgura – Iordache Costraș (PNL)

Mânăstirea Cașin – Adriana Enache (PNL)

Mărgineni – Marcelin Șolot (PSD)

Motoșeni – Corneliu Ghelase (PSD)

MUNICIPIUL Bacău – Lucian Viziteu (Alianța PNL – USR – PLUS)

MUNICIPIUL Moinești – Valentin Vieru (PNL)

MUNICIPIUL Onești – Laurențiu Neghină (PMP)

Negri – Dumea Eugen (PSD)

Nicolae Bălcescu – Anton Șiler (PSD)

Odobești – Adriana Ojog (PSD)

Oituz – Claudiu Petrișor (PNL)

Oncești – Marinel Puțeanu (PSD)

ORAȘ Buhuși – Nicolae Zaharia (PSD)

ORAȘ Comănești – Viorel Miron (PNL)

ORAȘ Dărmpnești – Constantin Toma (PNL)

ORAȘ Slănic Moldova – Gheorghe Baciu (PNL)

ORAȘ Tg Ocna – Cristian Ciubotaru (PSD)

Orbeni – Popa Costache (PSD)

Palanca – Adrian Paliștan (PSD)

Pâncești – Vișinel Grădinaru (PSD)

Parava – Costel Dediu (PSD)

Pârgărești – Marius Gheorghiță (PSD)

Parincea – Sorin Roșu (PSD)

Pârjol –  Vasile Lupu (PNL)

Plopana – Vasile Tătaru (PSD)

Poduri – Diana Miclăuș (PSD)

Podu Turcului – Gelu Cioravă (PSD)

Prăjești – Petre Jicu (PSD)

Roșiori –  Ionel Petraru (PSD)

Racova – Cătălin Apetrei (PNL)

Răchitoasa – Valentin Moraru (PSD)

Răcăciuni –  Lucian Cheța (PSD)

Strugari –  Vasile Rotariu (PSD)

Ștefan cel Mare –  Ion Vlasie (PSD)

Stănișești – Bogdan Popa (PSD)

Solonț –  Eusebiu Alexandrescu (PSD)

Secuieni – Dumitru-Cosmin David (PNL)

Scorțeni – Cătălin Anton (PSD)

Săucești – Valentin Manea (PSD)

Sascut –  Ioan Răuță (PSD)

Sărata – Irina Argatu (PSD)

Sănduleni – Petrea Clopotaru (PSD)

Traian –  Sorin Gherghelucă (PNL)

Tătărăști – Petru Tăbăcaru (PSD)

Târgu Trotuș – Cătălin Sabău (PSD)

Tamași – Veronica Donțu (PSD)

Zemeș –  Răzvan Tudosă (PNL)

Vultureni – Dragoș Boghian (PSD)

Valea Seacă – Ion Pravăț (PSD)

Urechești – Nicolae Talabă (PNL)

Ungureni – Vasile Bibire (PSD)