(P)

Atleții din cadrul CSM Onești și-au reconfirmat valoarea în cadrul Campionatelor Naționale de seniori, care se desfășoară în acest weekend, în sala “Ioan Soter” din București.

Finala masculină la 60 de metri plat, de sâmbătă, s-a încheiat cu victoria lui Marius Țone, de la CSM Onești, cronometrat în 6 secunde și 81 de sutimi. Proba a fost dominată de sportivii de la clubul lui Ingrid Istrate, care au monopolizat podiumul de premiere. Pe doi s-a clasat Alexandru Iconaru (6,82), iar locul trei i-a revenit lui Marian Tănase (6,87).

Pe locul 5 al probei de 60 de metri plat s-a clasat un alt sportiv de la CSM Onești – Anton Alin Ionuț.

La 60 de metri plat feminin, Iulia Banaga (CSM Onești) a terminat finala în afara podiumului, pe locul 4, cu 7 secunde și 54 de sutimi, doar 3 sutimi de secundă despărțind-o de medalia de bronz. (foto: imagine ilustrativă)