Cu Daniel Munteanu pe banca tehnică, Aerostar Bacău și-a trecut azi în cont primul succes din acest sezon, după ce în precedentele patru partide nu doar că fusese de fiecare dată învinsă, dar nu reușise nici măcar să înscrie.

Aerostar Bacău s-a impus cu scorul de 3-2, pe teren propriu, în fața formației Csikszereda Miercurea Ciuc, la capătul unui meci electrizant.

Conduși cu 2-0 la pauză, elevii lui Daniel Munteanu au făcut o repriză secundă foarte bună în care au înscris primele lor trei goluri din acest sezon, impunându-se cu 3-2.

Artizanul acestui prim succes stagional al Aerostarului este, fără îndoială, antrenorul oneștean, care a știut cum să-și capaciteze jucătorii într-un moment extrem de dificil al jocului, când echipa sa era condusă cu 2-0. La pauză, Munteanu nu și-a admonstat deloc elevii ci i-a încurajat spunându-le că au puterea să întoarcă rezultatul în favoarea lor, ceea ce s-a și întâmplat.