FC Viitorul/CSȘ Onești și Sportul Onești s-au întâlnit astăzi, pe stadionul „Energia”, în semifinalele Cupei României, ediția 2022-2023, faza județeană Bacău. Meciul a fost unul mai mult decât spectaculos, cu cinci goluri, evoluția scorului fiind identică cu cea de la returul dintre Villarreal și FC Liverpool, din semifinalele UEFA Champions League.

FC Viitorul a condus la pauză cu 2-0, după o primă repriză în care elevii lui Sorin Stanciu au fost mai buni, dar în partea secundă a fost parcă alt meci, iar Sportul Onești a întors rezultatul în favoarea sa, Tudor Tudorache reușind o „dublă”.

S-a încheiat 3-2 pentru Sportul, care s-a calificat astfel în finala Cupei României – faza județeană Bacău. În cealaltă semifinală, s-au întâlnit Unirea Bacău și Voința Gârleni victoria revenindu-le băcăuanilor cu 2-1, care vor juca în finală cu Sportul Onești. (foto: arhivă)