(P)

Performanțe remarcabile obținute de sportivii secției de atletism de la CSM Onești, la întrecerile Campionatelor Naționale pentru juniori II, care s-au desfășurat recent, la Pitești.

Atleții oneșteni legitimați la clubul condus de Ingrid Istrate, care au participat la Campionatele Naționale pentru juniori II (24 și 25 iunie), s-au întors de la Pitești cu un bilanț excelent: 10 medalii de aur și 4 medalii de argint!

Diana Ana-Maria Ion (foto) a câștigat titlurile naționale atât la lungime (5.82 metri), cât și la triplusalt (13.07 metri).

Pichiu Cosmin Andrei, sportiv cu dublă legitimare, CSM Onești/LPS Iași, a terminat învingător la 100 de metri plat (10.91 s), 200 de metri (22.22 s) și în proba de ștafetă 4×100 de metri masculin (42.76 s), din care au mai făcut parte Anton Alin Ionuț, Iconaru Alxandru Ionuț și Țone Marius Gabriel).

În ceea ce-l privește pe Anton Alin Ionuț (CSM Onești/LPS Iași), component al ștafetei masculine de 4×100 de metri a CSM Onești, care a luat aurul, acesta a mai terminat învingător și în proba de 400 de metri garduri (56.80 s), iar la 110 metri garduri a ocupat locul 2 (13.76 s).

Rezultatele complete obținute de sportivii de la CSM Onești:

Locul 1 – Ion Diana Ana Maria (lungime – 5,82 m)

Locul 1 – Ion Diana Ana Maria (triplusalt – 13,07 m)

Locul 1 – Iconaru Alexandru Ionuț (110 m garduri, 13.51)                

Locul 1 – Toader Bianca Elena (100 m garduri, 14.17)                

Locul 1 – Știrbu Ioana Sabina (LPS Iași/CSM Onești) (înălțime, 1,66 m)

Locul 1 – Anton Alin Ionuț (LPS Iași/CSM Onești) (400 m garduri, 56.80)

Locul 1 – Pichiu Cosmin Andrei (LPS Iași/CSM Onești) (200 m, 22.22)                

Locul 1 – Pichiu Cosmin Andrei (LPS Iași/CSM Onești) (100 m, 10.91)

Locul 1 – Botez Andra Elena (SCM Bacău/CSM Onești) (5.000 m, 24:29.24)

Locul 1 – CSM Onești 4×100 m, 49.04 (Caracuda Andreea Mihaela, Toader Bianca Elena, Dinu Andreea Alexandra, Camin Ștefania)

Locul 1 – CSM Onești, 4×100 m, 42.76 (Anton Alin Ionuț, Pichiu Cosmin Andrei, Iconaru Alexandru Ionuț, Țone Marius Gabriel)

Locul 2 – Caracuda Andreea Mihaela (100 m garduri, 14.30)

Locul 2 – Anton Alin Ionuț (110 m garduri, 13.76)

Locul 2 – Iconaru Alexandru Ionuț (200 m, 22.31)

Locul 2 – Alexandrescu Eugen Mihai (greutate, 16.31 m)

Comenteaza aici
ddd